FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY

Fotovoltaické elektrárny

Hlavní důvody proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu

Staňte se méně závislými díky naší fotovoltaické elektrárně

Fotovoltaická elektrárna Vám sníží závislost na dodávkách elektrické energie od velkých distributorů a také budete méně závislými na neustálém zvyšování cen energií.

Šetřete náklady na provoz domu

V době neustálého zvyšování cen všech komodit na trhu je nejvhodnější čas na to pořídit si fotovoltaickou elektrárnu, která Vám umožní uspořit náklady na provoz domácnosti a do budoucna přinést jistotu v podobě stabilizace ceny elektrické energie.

Díky dotačnímu programu výhodnější cena

Garantujeme Vám získání podpory z dotačního programu Nová Zelená Úsporám pro fotovoltaické elektrárny a veškerou administrativní zátěž spojenou s podáním žádosti za vás samozřejmě vyřídíme.

Individuální přístup = cesta k úsporám....

Individuální přístup ke klientovi

Ke každému domu přistupujeme individuálně, jelikož každý dům je specifický a dva totožné domy se stejnými parametry v podstatě neexistují. Naším cílem není instalovat tisíce fotovoltaických elektráren ročně, jelikož poté není možné klientovi nabídnout individuální přístup, ale naším cílem je vždy s klientem najít tu nejvhodnější variantu pro jeho potřeby tak, aby byl maximálně využit potenciál fotovoltaické elektrárny. 

Individuální studie návratnosti

Fotovoltaická elektrárna je velkou investicí a každá investice musí mít předpokládanou návratnost, z tohoto důvodu je zapotřebí znát parametry domu a navrhnout vhodný systém pro jeho maximální využití a proto vždy na každý dům zpracujeme individuální projektovou dokumentaci se studií výnosů.

Nejčastější otázky při pořízení fotovoltaické elektrárny

Získáte částečnou soběstačnost, vyrobíte čistou energii a v neposlední řadě budete chránit životní prostředí. Vyrobenou energii spotřebujete na běžný provoz vašeho domu s minimálními náklady. Maximálního využití elektrárny dosáhnete akumulací do vody, či bateriových systémů.

Návratnost investice závisí na několika aspektech, mezi které patří především cena elektřiny a celková spotřeba Vašeho domu. Dále pak vhodná konfigurace a velikost fotovoltaické elektrárny, včetně vybrané akumulace. Obvykle se jedná o návratnost cca 8 – 12 let

Velikost elektrárny je stanovena dle spotřeby domu. Důležité je elektrárnu zbytečně nepředimenzovat, aby minimalizovaly přetoky do distribuční sítě, které jsou, v tuto chvíli, nevýhodné. Fotovoltaická elektrárna by měla být nastavena tak, aby se maximum energie zužitkovalo v místě výroby.

Od 1.6.2016 není nutné mít licenci ERU, pokud máte FVE o maximálním výkonu do 10 kWp včětně.

Fotovoltaickou elektrárnu realizujeme NA KLÍČ a zajistíme veškerou administrativu, včetně připojení elektrárny do distribuční sítě.

Správně nadimenzovaná elektrárna primárně není vhodná k vytápění domu vzhledem k slunečným dnům a jejich množství v zimním období. Významně sníží nákup elektrické energie v období od jara do podzimu. Elektrárna je velmi vhodná pro ohřev teplé vody a klimatizace a provoz běžných spotřebičů.

Na výkon panelu poskytují výrobci záruky 25 let. Po této době by výkon fotovoltaických panelů neměl být nižší než 80% nominálního výkonu.

Musíte splnit podmínky programu Nová zelená úsporám, tento program je uveřejněn na webu a naše řešení je vždy koncipováno tak, aby splnilo všechny podmínky pro získání dotace.

S akumulací energie do baterií činí základní výše dotace 60.000,- Kč při minimálním výkonu systému 2kWp a kapacitě bateriového uložiště 2kWh, každá další kWp systému a kWh bateriového uložiště je dotována částkou 10.000,- Kč za systém a 10.000,- Kč za bateriové uložiště při splnění podmínky poměru výkonu FVE systému a bateriového uložiště 1:1. Výše této dotace závisí na výkonu fotovoltaického systému a maximální výše dotace je 200.000, Kč.

Ano, ale podstatné je aby žadatelem byl majitel objektu.

Ano, nově je možné čerpat dotaci i na rekreační objekt, podmínkou ovšem je, že v nich máte trvalý pobyt minimálně 2 roky.

Výkon fotovoltaické elektrárny je vždy nastaven tak, aby to pro Vás bylo co nejefektivnější. Pokud si postupem času pořídíte další technologie, náročné na elektrickou energii, je možné poté elektrárnu rozšířit, případně rozšířit i systém akumulace.

Fotovoltaická elektrárna je bezúdržbové zařízení. Fotovoltaické panely jsou odolné proti vlivu počasí a mají samočistící schopnost.

Řešení máme prakticky na jakýkoliv typ střechy. Fotovoltaickou elektrárnu je možné instalovat na jakoukoliv novostavbu i starší stavbu s ohledem na její statiku.

Adresu nemovitosti, spotřebu elektrické energie za rok, typ vytápění a systém ohřevu teplé vody. Vyplněním poptávkového formuláře od Vás získáme základní informace a pro případné doplnění Vás budeme kontaktovat.

Co získáte elektrárnou od nás....

individuální přístup

kompletní dodávku na klíč

dotaci z programu NZÚ až 200 000 Kč

úsporu nákladů na energie

Dotační program Nová Zelená Úsporám

Jsme držitelem státní zkoušky Elektromontér fotovoltaických systémů, která nás opravňuje k instalaci fotovoltaických elektráren a vyřízení dotací z programu Nová Zelená Úsporám.

Jak to funguje...

Kontaktujte nás

Zašlete nám formou poptávkového formuláře nebo na email poptávku a my se Vám nejpozději do 4 dnů ozveme s návrhem ideálního řešení elektrárny pro Váš dům.

Návrh řešení

Zpracujeme Vám návrh řešení na míru, jelikož každý dům je specifický a každý má jiné potřeby, tento návrh Vám poté zašleme ke konzultaci.

Osobní setkání

Sejdeme se s vámi na Vašem domě, zaměříme vše potřebné k vlastní realizací a případně upravíme návrh dle aktuální situace v domě.

Potvrzení návrhu

V momentě kdy se společeně dohodneme na výsledném řešení nic nebrání vlastní realizaci.

Realizace

Nyní můžeme začít dílo realizovat, přičemž vlastní instalace fotovoltaického systému zabere maximálně několik dní v závislosti na obtížnosti instalace a umístění technologie.

Revize systému

Po dokončení instalace provedeme revizi celého systému a následně předáme potřebné dokumenty pro distributora (ČEZ, PRE....) a poté následně distributor provede osazení čtyřkvadrantového elektroměru. Od tohoto okamžiku elektrárna může zahájit svůj ostrý provoz

Vyřízení dotace

Instalací fotovoltaického systému to pro nás nekončí. Připravíme a zašleme potřebné doklady pro vyplacení dotace na Státní fond životního prostředí, který Vám následně vyplatí dotaci

Typové sestavy našich elektráren

Všechny uvedené typy fotovoltaických systémů jsou pouze modelové, ke každému projektu přistupujeme individuálně a výsledné řešení je vždy pro každý dům odlišné v závislosti na potřebách klientů.

Fotovoltaická elektrárna HOME BASIC 4,5 kWp

Celková cena bez dotace 374 900 Kč
374 900 239 900
 • Dotace ve výši 135 000 Kč
 • Velikost elektrárny 4,5 kWp
 • FV panely - 10ks LONGI 450 Wp
 • Roční výroba - 4 300 - 4 700 kWh
 • Střídač - GoodWe ET Plus GW5K-ET
 • Přebytky ukládané do akumulátoru
 • Akumulátory - Pylontech Force H2 7,1 kWh
 • Možnost zálohování

Fotovoltaická elektrárna HOME CLASSIC 7,2 kWp

Celková cena bez dotace 477 500 Kč
477 500 287 500
 • Dotace ve výši 190 000 Kč
 • Velikost elektrárny 7,2 kWp
 • FV panely - 16ks LONGI 450 Wp
 • Roční výroba - 7 100 - 7 500 kWh
 • Střídač - GoodWe ET Plus GW8K-ET
 • Přebytky ukládané do akumulátoru
 • Akumulátory - Pylontech Force H2 10,7 kWh
 • Možnost zálohování

Záruky

Používáme pouze komponenty renomovaných výrobců s ověřenou kvalitou, proto si můžeme dovolit nadstandardní délky záruk na komponenty FV systému.

25 let

na výkon FV panelů

10 let

na střídač

10 let

Na mechanické součásti FV panelů

2 roky

Na ostatní komponenty instalace (jističe, svodiče, chrániče, atd.)

Chci od Vás nezávaznou cenovou nabídku na fotovoltaickou elektrárnu